112

Župan Goran Pauk u pratnji gradonačelnika Grada Šibenika Željka Burića i Joška Jurića, ravnatelja Doma zdravlja Šibenik, danas je obišao prostor novouređene ambulante u Brodarici.

Budući da se na Brodarici  zdravstvena zaštita do sada obavljala na katu starog objekta u neadekvatnom prostoru, Grad Šibenik ustupio je derutan prostor u najam na 20 godina bez naknade Domu zdravlja Šibenik koji je uložio preko pola milijuna kuna za kompletno uređenje prostora.

Uređenjem prostora nove ambulante, koja će početi s radom za 15-ak dana, Brodaričani će dobiti kvalitetan i moderno uređen prostor koji zadovoljava sve medicinske standarde.

„Ovo je primjer dobre suradnje Županije, županijskih ustanova i Grada Šibenika. Preko JU Razvojna agencija Šibensko-kninske županije uređenje i opremanje ambulante aplicirano je na EU fond po programu Učinkovitija i kvalitetnija usluga Primarne zdravstvene zaštite na području Šibensko-kninske županije“, rekao je župan Goran Pauk.

Sredstvima Doma zdravlja uredila se fasada i krovište, nabavljen je namještaj i oprema. Nakon što beton bude kompletno suh postaviti će se podna obloga, do tada će se od Ministarstva dobiti i odobrenje za rad u novom prostoru.

Izvor: www.sibensko-kninska-zupanija.hr